Dawid Zaremba o swoich treningach i planach na kolejny sezon

Obecnie przechodzimy spokojny okres w motocrossie. Zawody dobiegły końca, puchary zostały rozdane, jednak zawodnicy nie zwalniają tempa, by jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu. Dużo osób wybiera treningi za granicą, gdzie pogoda sprzyja codziennym zmaganiom na świeżym powietrzu. Taką też opcję wybrał Dawid Zaremba #151, który wraz z rodzicami od kilku dni przebywa w słonecznej Hiszpanii i przygotowuje się pod okiem czujnych trenerów Uve Carstena i jego syna Luisa.

Dawid zdradził nam, że na katalońskich i francuskich torach zamierza pracować do marca, potem w grę wchodzą także holenderskie tory. Priorytetem jest dla niego poprawa techniki jazdy, a także pozbycie się błędów, które zdarza mu się popełniać podczas zmagań na torze. Dawid może liczyć na ogromne wsparcie rodziców, którzy dbają o każdy drobiazg podczas wyjazdów zagranicznych. „Tata dba o to, żebym mógł tu być i spokojnie trenować, a mama zajmuje się mną na miejscu, dba o moją dietę podczas treningów, a także pilnuje, żebym dopełniał moich obowiązków szkolnych” przyznaje Dawid. Nie zawsze łatwo jest pogodzić szkołę i treningi, jednak 11-letni chłopak bardzo dobrze sobie z tym radzi. Zarówno jego wychowawczyni, jak i pozostali nauczyciele ze szkoły w Pępowie kibicują młodemu zawodnikowi. Dzięki ogromnej pomocy kolegów z klasy, może on być na bieżąco z przerabianym w szkole materiałem. Dzień Dawida wygląda zupełnie inaczej, niż jego kolegów ze szkolnej ławki, gdyż podczas standardowych godzin lekcyjnych ciężko trenuje na motocyklu, a popołudniami, gdy jego rówieśnicy mają wolne, on zajmuje się nauką i odrabianiem zadań.

Fot. Paulina Stasiak

Dawid odniósł się także do swoich tegorocznych występów następującymi słowami „Sezon 2019 uważam za udany, pełen super konkurencji. Miło wspominam kwalifikacje do finału EMX i sam występ w tych zawodach. Natomiast ściganie się w Mistrzostwach Polski z tak fajną i szybką ekipą było dla mnie przyjemnością.” Jednak Dawid pomimo zajęcia 3 miejsca w Mistrzostwach Polski nie osiada na laurach i myśli już o następnym sezonie. A planów jest naprawdę dużo. Zawodnik zamierza wystąpić w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy i w Pucharze Świata, gdzie konkurencja jest mocna, dlatego też dobre przygotowanie przez zimę to podstawa. Przyszły sezon Dawid chce zacząć od Mistrzostw Holandii i jest szansa, że zobaczymy go także w Mistrzostwach Czech.

 

Jak każdy młody chłopak, Dawid również ma kilku zawodników, którzy są dla niego inspiracją i wzorem do naśladowania. „Mam kilka autorytetów. Jednym z nich jest Jeffrey Herlings, jednak bardzo lubię także amerykańskich zawodników Coopera Webba i Ryana Dungeya” wyznał zawodnik. A co Dawid lubi robić poza jazdą na motocyklu? Zazwyczaj nie rezygnuje z dwóch kółek, jednak z motocrossu przesiada się na BMX-a lub na hulajnogę, a także lubi grać na swojej konsoli.

By | 2019-12-13T20:49:32+00:00 Grudzień 13th, 2019|BorntoMX|Możliwość komentowania Dawid Zaremba o swoich treningach i planach na kolejny sezon została wyłączona