Dominika Orlik na temat pierwszych zawodów Pucharu Polski PitBike SuperMoto

Marzenia się nie spełniają… marzenia się spełnia!

W ubiegłą sobotę w Toruniu odbyły się pierwsze zawody Pucharu Polski PitBike Supermoto, mimo niskiej temperatury powietrza, atmosfera była gorąca! Na starcie stanęło 72 zawodników, w tym 12 zawodniczek. Nowa formuła zawodów po kwalifikacjach podzieliła nas na dwie grupy ELITE i PRO (gratulacje dla organizatorów, za wprowadzenie innowacyjnego systemu, który pozwala walczyć jednocześnie w swojej klasie i z zawodnikami innych klas na podobnym poziomie, eliminując jednocześnie problem dublowania! Korzystają na tym zarówno początkujący zawodnicy jak i ci, którzy walczą o jak najlepsze miejsce w generalce).

Ja wywalczyłam swoje miejsce w najszybszej grupie, jako pierwsza kobieta i 11 zawodnik w stawce (na 72!!! )! Startowałam z 3 linii… ! Nie jestem w stanie słowami opisać emocji jakie towarzyszyły mi, gdy zgasły światła! Było ciasno, kolega przede mną się poślizgnął, jeden mały błąd i spadłam na 4 pozycję w klasie kobiet… ale nie było opcji się poddać, walczyłam do końca, przebijałam się coraz wyżej i wywalczyłam pierwsze miejsce w swojej klasie! W drugim wyścigu miałam małego pecha, ale nawet to nie powstrzymało mnie od zdobycia pucharu za pierwsze miejsce! Zaraz za mną na podium stanęła Asia Miller (zawodniczka Mistrzostw Świata w Motocrossie) oraz Sylwia Dzik… a jak już pisze o kobietach, Monika Jaworska na motocyklu YCF 190 klasy superpit wygrała generalkę! Słaba płeć tak? Gratulacje dziewczyny!

Oraz gratulacje dla mojego dream teamu Roszak Racing, który zrobił niezły show na tej rundzie:

• Wiktor Majchrowski 1 miejsce w stock 125
  • Michał Budziaszek 2 miejsce w superpit ( zaraz po zawodach spakował się i następnego dnia w Poznaniu zdał licencję wyścigową )
  • Kacper Baron zdał licencję startując w klasie stock 90
  • Sebastian Stach mimo problemów z motocyklem w drugim wyścigu wywalczył 2 miejsce w klasie stock 150

A przy okazji chciałabym bardzo podziękować im za przygotowanie mnie do tej rundy! Moim rodzicom, ekipie YCF Polska, która wciągnęła mnie w ten piękny sport, Motul Polska za dbanie o moje motocykle, GoPro dzięki którym niedługo na moim YouTube pojawi się film z zawodów, Dobrym Sklepom motocyklowym za zadbanie o moje bezpieczeństwo i stylówkę na torze, Smacznej Diecie za paliwo dla mojego organizmu, Borntomx za wsparcie marketingowe oraz wszystkim którzy 333mali za mnie kciuki!

Tekst i zdjęcia: Dominika Orlik

By | 2019-04-17T15:59:47+00:00 Kwiecień 17th, 2019|BorntoMX|Możliwość komentowania Dominika Orlik na temat pierwszych zawodów Pucharu Polski PitBike SuperMoto została wyłączona