Wysokooktanowy Skijöring podczas Rajdu Chłopskiego 2019!

Zbliżająca się wielkimi krokami 51 edycja Rajdu Chłopskiego, ściągającego od lat do Gminy Rajcza miłośników narciarstwa z regionu, kraju i z zagranicy, w roku 2019 do listy wyścigów dopisuje skijoring w motorowym wydaniu, czyli wyścig łączący moc koni mechanicznych motocykli enduro z umiejętnościami jazdy na nartach! Dokładnie 27 stycznia 2019 w gminie Rajcza pierwsza edycja Rajcza Enduro Skijoring!

Skijoring, czyli wyścigi narciarzy ciągniętych przez zwierzęta, to narodowa dyscyplina Norwegów. Na przestrzeni lat ewoluowała ona także w stronę motorsportu, gdzie rolę zwierząt zastąpiły pojazdy mechaniczne w tym samochody, quady, czy też skutery śnieżne i motocykle terenowe. Ta ostatnia odmiana skijoringu od lat cieszyła się szczególnym zainteresowaniem członków klubu motocrossowego z Rajczy – Extreme Beskid Team, którzy zainteresowania przekuli w czyn i postanowili sprowadzić skijoring do swojej gminy, gdzie od pół wieku odbywa się tradycyjny bieg narciarski, tzw. Rajd Chłopski. Jak tłumaczy członkini Extreme Beskid Team – Kalina Pustelnik – jako klub także chcieli dorzucić do imprezy coś od siebie.

Doroczny Rajd Chłopski to świetne wydarzenie, podczas którego nie tylko w powietrzu unosi się duch rywalizacji, ale także jest to czas integracji lokalnej społeczności, podczas panuje naprawdę wyjątkowa atmosfera. Jako klub z Rajczy, reprezentujący gminę w licznych imprezach sportowych, w roku 2019 chcieliśmy dołożyć do rajdu coś motocyklowego od siebie, a że motocykliści – jak pokazała chociażby skijoringowa impreza w Karpaczu w latach poprzednich – świetnie dogadują się z narciarzami, to postanowiliśmy sprowadzić skijoring do siebie. I tak narodził się pomysł organizacji Rajcza Enduro Skijöring.

Jeśli warunki atmosferyczne dopiszą, czyli zima nie zawiedzie, to rajczański skijoring wystartuje 27 stycznia, a sama rywalizacja zostanie rozegrana w aż trzech klasach: SKI (motocyklista + narciarz), SNOWBOARD (motocyklista + snowboardzista), WOMEN (klasa kobiet), przez co jak zapewniają organizatorzy, wyścigowych emocji na pewno nie zabraknie!

Więcej informacji o zawodach, dokładnej lokalizacji trasy, a także pakiecie informacji dla wszystkich zainteresowanych startem, znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku (tutaj) . Jeśli z kolei chcecie lepiej poznać historię odbywającego się od 1954 roku Rajdu Chłopskiego, odsyłamy na stronę rajdchlopski.rajcza.pl.

VIDEO: https://youtu.be/oQ9pGrYo444

 

By | 2018-12-13T17:02:44+00:00 Grudzień 13th, 2018|BorntoMX|Możliwość komentowania Wysokooktanowy Skijöring podczas Rajdu Chłopskiego 2019! została wyłączona