Tomasz Wysocki zajmuje 4 miejsce w Mistrzostwach Czech!

Tomasz Wysocki dla BorntoMX na temat ostatniej rundy Mistrzostw Czech w Opatovie:

 
„Dzień przed zawodami bardzo mocno padało, więc trasa nie należała do łatwych. Przed zawodami przez 3 tygodnie nie siedziałem na motocyklu z powodu kontuzji nadgarstka, a lekki trening w tygodniu za dużo nie dał, dlatego cały dzień zmagałem się z twardymi przedramionami, czego od bardzo dawna nie miałem.
 

Fot. Gravitymag

Kwalifikacje wygrałem po raz pierwszy w tym roku czego się nie spodziewałem po takiej przerwie. Cieszyłem się z tego ale wiedziałem, że w wyścigach nie będzie łatwo.
 
W pierwszym wyścigu miałem dobry start ok 5 pozycji, szybko przesunąłem się na 3 miejsce i zbliżyłem się do dwóch prowadzących. Dopóki moje przedramiona i nadgarstek dawały radę, miałem świetne tempo. Później niestety musiałem trochę odpuścić, wiec powoli spadałem z pozycji, by ostatecznie dojechać 7.
 
W drugim wyścigu było nawet gorzej. Może przedramiona już puściły trochę, ale za to mój nadgarstek wręcz przeciwnie. Trasa była bardzo rozbita, a każde uderzenie mojej kierownicy w nadgarstek to nic przyjemnego. Jechałem pół wyścigu na 6 pozycji, ale z czasem zaczęła mi ręka spadać z kierownicy, dlatego znów odpuściłem, zwolniłem i dojechałem 10.

Fot. Gravitymag

 
Z pewnością nie jestem zadowolony z tych zawodów, ale tak bywa z kontuzjami i przerwami – potrzeba później czasu, by wrócić do swojej formy i sprawności.
Plan był jechać, przejechać na tyle ile się da i utrzymać 4 pozycję w klasyfikacji generalnej. I tak tez się stało – Mistrzostwa Czech zakończyłem jako 4, więc dwa oczka wyżej niż rok temu.
Z pewnością mogłem być na podium ale mieliśmy trochę przygód w tym sezonie, dlatego cieszę się że mimo wszystko wyszło w ten sposób.
 
Teraz przede mną jeszcze jedna runda ADAC i dwie GP. Mam nadzieję, że z moim nadgarstkiem będzie lepiej i pojadę na 100%, a Wy trzymajcie kciuki”
Życzymy Tomkowi dużo wytrwałości i dowiezienia jak największej ilości punktów!

Fot. Gravitymag

By | 2018-09-11T17:21:26+00:00 Wrzesień 11th, 2018|BorntoMX|Możliwość komentowania Tomasz Wysocki zajmuje 4 miejsce w Mistrzostwach Czech! została wyłączona