Wielkie otwarcie toru SuperEnduro miało miejsce w ubiegły weekend w Roszkowie!

W sobotę 28.07 w Roszkowie w  gminie Skoki – odbył się trening SuperEnduro z okazji otwarcia nowego toru. Chłopaki z grupy Enduro Skoki Wlkp zbudowali zupełnie nowy obiekt, na którym każdy może spróbować swoich sił. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Skoki uroczyście przeciął wstęgę, a zawodnicy oficjalnie po raz pierwszy wjechali na trasę toru.

Fotografia: Kornelia Herot

Trasa długości 400 metrów z 12 przeszkodami daje mnóstwo frajdy z jazdy, a przeszkody są dostosowane do umiejętności zarówno początkujących jak i bardziej zaawansowanych riderów. W przerwie na łyk wody odbył się bieg kibica, by na własnej skórze mogli oni się przekonać, że trasa SE wcale nie jest łatwa. Podczas treningów kibice mieli co podziwiać – wysokie loty czy dalekie skoki. Najwięcej problemów sprawiały riderom kamienie na zakręcie, dlatego dopingujące osoby mogły zobaczyć spektakularne gleby!

 

Fotografia: Kornelia Herot

Z racji, że jest to nowy tor – tego dnia odbył się konkurs na czas, w którym zostanie pokonane najszybciej jedno okrążenie. W pierwszej rundzie bardzo dobrze pojechał Paweł Belter i zdawało się, że to on zwycięży ten pojedynek. Jednak w drugiej rundzie wszystko się zmieniło. Szymon Futro postawił wszystko na jedną kartę – odkręcając manetkę na maxa, wszędzie tam, gdzie się tylko da i… osiągnął najlepszy wynik! To on został Oficjalnym Rekordzistą Toru z czasem okrążenia 51,93 s. Gratulujemy zwycięzcy, który otrzymał nagrodę główną ufundowaną przez Husqvarna Poznań Motocykle. Zapraszamy Was także do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia na profilu Enduro Skoki Wlkp.
Artur Glapa

Fotografia: Kornelia Herot

By | 2018-08-03T11:41:41+00:00 Sierpień 3rd, 2018|BorntoMX|Możliwość komentowania Wielkie otwarcie toru SuperEnduro miało miejsce w ubiegły weekend w Roszkowie! została wyłączona