Lipno powraca w wielkim stylu!

W ten weekend po kilku latach przerwy w Lipnie odbyły się Mistrzostwa Polski w Motocrossie i powróciły w pięknym – bezbłędnym stylu. Zawody przygotowano zarówno pod kątem organizacyjnym jak i wizualnym w stylu europejskich imprez najwyższej klasy.

Tor przy ul. Kardynała Wyszyńskiego jest bardzo dobrze znany Polskim zawodnikom i dla wielu z nich jest to obiekt w samej czołówce w rankingu torów motocrossowych. To kilkunastotysięczne miasto położone w woj. kujawsko-pomorskim, ma wieloletnią historię związaną z motocyklowym offroadem.  Oprócz wspomnianego toru, po przeciwnej stronie ulicy powstał tor kryty, według jego wykonawców – PUK Arena to pierwszy tego typu obiekt w kraju. Pomysłodawcami budowy był Prezes PUK Lipno – Marcin Kawczyński oraz osoby działające w MX Lipno i dzięki wspólnym wysiłkom Burmistrza Miasta Lipna, Rady Miejskiej w Lipnie, a także Prezesa „Jastrząb” Lipno powstało to wyjątkowe miejsce. Hala zajmuje obecnie powierzchnię 2000 m2, na której przygotowano tor mający niespełna 500m długości. W najbliższą zimę hala ma zostać jeszcze bardziej rozbudowana, PUK Arena może się okazać najlepszym miejscem do treningów, kiedy warunki atmosferyczne nie będą sprzyjały. Budowa miejsca, w którym motocykliści będą mogli trenować cały sezon to godna pochwały inicjatywa!

LKS Jastrząb Lipno z prezesem Jerzym Zielińskim na czele liczy 60 członków, wszyscy są bardzo zaangażowani w swoje działania, praca w klubie jest sposobem na życie, na bycie blisko tego co kochają. Członkowie klubu są jak jedna wielka rodzina – każdy na swój sposób, genetycznie lub po prostu sercem połączony jest z motocrossem. Ich marzeniem jest, aby wkrótce Lipno stało się miasteczkiem motocrossu rozpoznawalnym w całej Europie.

Na każdym kroku widać efekty tej pracy i miłości. Przede wszystkim już od samego wjazdu do miasta można poczuć klimat i atmosferę. Uliczka prowadząca do toru na całej długości udekorowana jest  flagami Polski i Lipna. Z trasy widać powoli wyłaniający się tor – najpierw pojawiają się bandy, zakręty, a później oczom ukazuje się piękny tor w całej swej okazałości. Padok nie pozostawia miejsca na krytykę, bogaty w alejki, płotki, ścieżki, ławeczki, pięknie oświetlony z prądem przez całą noc bez żadnych awarii, a także z toaletami i prysznicami na bieżąco utrzymywanymi w czystości.

Sam tor przygotowany był perfekcyjnie, Zawodnicy nie mieli żadnych uwag ani słów krytyki- Sędzia zawodów Celina Rapacz powiedziała: „ukłon w kierunku organizatorów za przygotowanie, klimat i atmosferę. W tym roku tak dobrze zorganizowanych zawodów jeszcze nie było”.  Po każdym biegu tor był równany, ponownie przygotowywany, polewany i dopieszczany. Zostały do tego użyte nowoczesne, profesjonalne i dobre jakościowo maszyny.

Błyskawiczna reakcja organizatora na wszystko, jego zaangażowanie i dbałość o najmniejsze szczegóły, świetnie przeszkoleni strażacy, flagowi oraz służby medyczne, każdy gotowy i chętny do pomocy. Wszystko to sprawiło, że zawody były zorganizowane na medal. Brawo LKS „Jastrząb” Lipno!

Fot. MX Lipno

Dla Zawodników był to ważny weekend, była to już 4 Runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Aby poprawić swoje wyniki pozostaje niewiele czasu, a na popełnienie błędów już nie ma go wcale – przed nami jeszcze tylko 3 rundy.

Od BORNTOMX: „Na temat nieopuszczającego nas pecha, a zarazem szczęścia do wspaniałych ludzi których spotykamy: problem z naszym samochodem, a także z dotarciem na miejsce został zażegnany dzięki pomocy Marcina Kawczyńskiego oraz Kuby Barczewskiego. Od nas nie tylko wielki ukłon ale równie wielkie podziękowania za organizację transportu, wsparcie, błyskawiczne działanie, a przede wszystkim za podejście czysto ludzkie, bezinteresowne z sercem na dłoni. „

 

By | 2018-07-03T20:53:16+00:00 Lipiec 1st, 2018|BorntoMX|Możliwość komentowania Lipno powraca w wielkim stylu! została wyłączona